Szafki łazienkowe – co warto wiedzieć przed kupnem?

Wybór odpowiednich szafek łazienkowych to dla wielu z nas prawdziwa przeprawa. Szczególnie, gdy ogranicza nas nieduży metraż a chcemy łazienkę urządzić funkcjonalnie i estetycznie.

Szafki łazienkowe, lustra oraz inne akcesoria powinny być odpowiednio dobrane do wielkości naszego pomieszczenia. To przecież od metrażu wnętrza zależy wielkość szafek oraz ich rodzaj – szafki łazienkowe stojące z szufladami czy szafka łazienkowa z koszem na pranie.

Po pierwsze, pojemność
Jeśli nie posiadamy dużej łazienki, a przestrzeń przeznaczona na wysoką szafkę jest mała, możemy zdecydować się na montaż pojedynczej szafki, w której zmieścimy najbardziej potrzebne drobiazgi i przybory toaletowe. Warto wybierać spośród szafek z zamontowanym systemem Soft – Close, który pozwala na szybkie i delikatne zamykanie i otwieranie szafek. Dzięki temu z łatwością dostaniemy się do naszych rzeczy. Możemy też wybrać szafkę podwieszaną, przez co optycznie powiększymy przestrzeń łazienki i ułatwimy sobie sprzątanie. Jeśli chcemy, aby mebel pomieścił wszystkie kosmetyki i niezbędne w łazience przybory, możemy zamontować szeroką szafkę z dwiema pojemnymi szufladami, które przystosowane są do przechowywania dużej ilości rzeczy, ponieważ są głębokie. Zaletą jest też zastosowany w szufladach system podziału, który pozwala zachować porządek, a wszystkie niezbędne kosmetyki zawsze będą na swoim miejscu.

Najważniejszy jest materiał
Najważniejszą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest trwałość szafki i materiał, z którego ją wykonano. Zwykłe płyty pilśniowe musimy odrzucić w pierwszej kolejności, ponieważ szybko zaczną chłonąć wodę, co spowoduje bardzo szybkie zniszczenia mebla. Nawet jeśli odpowiednio je polakierujemy, wystarczy niewielka rysa, aby wilgoć zaatakowała szafkę. Najlepiej wybierać meble z płyt MDF, płyt meblowych HDF, drewna, metalu oraz z tworzyw sztucznych. Wybierając rodzaje drewna, upewnijmy się u producenta, czy będą one odpowiednie do umiejscowienia w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *