Stół rozkładany – czy warto?

Stół to mebel kojarzący się ze spotkaniem przy kawie i wspólnym posiłkiem. To przy nim rozwiązuje się rodzinne problemy oraz miło spędza czas w gronie najbliższych. Wybierając więc stół do domu, warto zastanowić się nad jego rozmiarem i funkcjonalnością tak, aby możliwe było wspólne biesiadowanie, ale i funkcjonowanie. Duży stół wygląda dobrze, jednak zabiera cenną przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem okazuje się stół rozkładany.

Niektórym rodzinom wystarczy mały stół, który pomieści tylko najbliższych, a w innych domach zawsze przewijają się goście, dla których trzeba szukać dodatkowej przestrzeni. Zawsze jednak lepiej przygotować się na wyjątkowe sytuacje rodzinne i święta, kiedy w domach pojawia się więcej osób. Dlatego najlepszym wyjściem jest zakup stołu z możliwością rozłożenia lub stół z regulacją wysokości.

Kompaktowy stół do małych wnętrz
Wiele mieszkań posiada salon i kuchnie o raczej skromnym metrażu. Niestety ilość znajdującej się w nich przestrzeni jest na tyle ograniczona, że ciężko dobrać odpowiednie meble. Co więcej każdy chce, aby sprawdzały się one nie tylko podczas codziennego użytkowania, ale również podczas wizyt gości, urządzanych przyjęć bądź spotkań z okazji różnego rodzaju świąt. Na szczęście stół rozkładany to funkcjonalne rozwiązanie o kompaktowych rozmiarach, które nie utrudnią codziennego korzystania z pomieszczeń.

Zalety stołów rozkładanych
Ich małe, często kwadratowe lub okrągłe blaty pozwalają na wygodne siedzenie dwom lub nawet czterem osobom. Oznacza to, że codzienne rodzinne obiady lub wspólne picie kawy z przyjacielem nie będzie stanowiło żadnego problemu. Z kolei w przypadku większej liczby osób, stół będzie można rozłożyć tak, aby umożliwiły przesiadywanie w komfortowej pozycji również naszym gościom. Zaletą tego rozwiązania jest to, że po rozłożeniu stoły umożliwiają dołączenie do niego nawet kilku osobom. Jest to więc mebel niezwykle praktyczny i dlatego wyjątkowo ceniony przez nabywców. Dodatkowo, stoły rozkładane nie zajmują wiele miejsca w pokoju, a jednocześnie dbają o jego funkcjonalność. To właśnie z tego powody stają się one coraz popularniejsze i stanowią wyposażenie wielu mieszkań, jak i domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *