Co brać pod uwagę kupując auto na akumulator dla dzieci?

Samochody elektryczne dla dzieci to obecnie jedna z bardziej upragnionych zabawek wśród maluchów. Przed zakupem auta elektrycznego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pomogą nam odpowiednio dobrać pojazd tak, aby był w pełni bezpieczny i gwarantował maksimum zabawy. Na początku trzeba oszacować wagę, wiek oraz wzrost dziecka, do których właśnie należy dobrać konstrukcję samochodu. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza pociecha będzie zadowolona ze swoich nowych czterech kółek. Wyjaśniamy, co jeszcze warto wiedzieć.

Przed zakupem pojazdu dla dziecka warto wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim zwracajcie uwagę na opisy produktów w sklepach internetowych oraz na opakowanie produktu, gdzie napisany jest rekomendowany wiek oraz udźwig pojazdu, jak np. na opisie produktów na stronie https://zabawki-gry.pl/Samochody-na-akumulator,c,7. Dobrym pomysłem jest pozostawienie paru lub nawet parunastu kilogramów nadwyżki w maksymalnej ładowności samochodu. Tym sposobem nasz maluch nie wyrośnie tak szybko z samochodu i będzie mógł dłużej cieszyć się swoją ulubioną zabawką.

Wiek a sterowanie
Wiek dziecka to jeden z najistotniejszych czynników, który determinuje maksymalną prędkość samochodu. Z uwagi na bezpieczeństwo, prędkość pojazdu nie może być zbyt wysoka. Młodszym dzieciom wystarczy V-max na poziomie 5 km/h, natomiast dla starszych 10 km/h to górna granica. Warto pamiętać o tym, że pojazd elektryczny z zdalnym pilotem pozwoli na wyłączenie auta lub zablokowanie dalszej jazdy. Dzięki temu rozwiązaniu opiekun może zyskać pełną kontrolę nad poczynaniami młodego kierowcy. Warto też zwracać uwagę na zasilanie pojazdu, przy czym najlepiej sprawdzą się auta z dwoma akumulatorami o woltażu na poziomie 12 V i możliwie dużej pojemności ogniw.

Typy akumulatorów
Obecnie na rynku jest bardzo wiele rodzajów zasilania samochodów na akumulator dla dzieci. Możemy wybrać samochód z jednym akumulatorem lub dwoma. Do popularnych rozwiązań stosowanych w pojazdach na akumulator należą: 12 V jednostka o pojemności 7 Ah, dwa akumulatory 6 V o pojemności 7 Ah, dwa akumulatory 12 V o pojemności 7 Ah, 12 V o pojemności 4,5 Ah oraz 12 V o pojemności 10 Ah. Pamiętajmy, że im większa pojemność, tym samochód dłużej będzie mógł jeździć na jednym cyklu ładowania i dłużej będzie bawił dziecko. Warto też pamiętać, że większe napięcie pozwala na uzyskanie większej prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *