Czym odznacza się dobry fotograf ślubny?

Organizacja wesela to wyjątkowo stresujące zadanie, dlatego należy odpowiednio dobrać współpracowników. Kierownik sali, kelnerzy i zespół nie powinni nękać pary młodej zbędnymi pytaniami i prośbami – tak samo wygląda sprawa z fotografem. Profesjonalista wie, co robić a jego dobrze wykonana praca odciąża parę młodą i pozwala jej dobrze się bawić. Jak znaleźć więc dobrego fotografa ślubnego?

Zdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka tego wyjątkowego dnia, jakim jest ślub. Dobry fotograf sprawi, że chętnie będziemy wracać do tego momentu przez kolejne lata. Warto zatem zatrzymać się dłużej przy jego wyborze i nie ograniczać się wyłącznie do fotografów z naszego miasta.

Jak szukać dobrego fotografa?
Z polecenia lub w sieci, gdzie na stronie internetowej, jak np. https://dwiewieze.pl/ możemy zapoznać się z pracami fotografa. W obecnych czasach dystans nie ogranicza nas już tak bardzo jak kiedyś. Jeśli więc jesteście z Łodzi a fotograf, którego praca spodobała wam się najbardziej ma studio w Kielcach, warto skontaktować się i przedyskutować kwestię dojazdu i noclegu. Dobry fotograf chętnie odpowie na nasze pytania i zaprezentuje swoje portfolio.

O co warto pytać?
Rozmowę z potencjalnym fotografem ślubnym najlepiej zacząć od ogólnych pytań typu – na ilu ślubach do tej pory fotografował? Czy może zaprezentować swój styl oraz portfolio? Jest to bardzo ważne, ponieważ na tej podstawie możemy stwierdzić czy estetyka kandydata odpowiada naszym wymaganiom. Jeśli fotograf nie ma portfolio ani albumu czy strony internetowej, w których może zaprezentować swój dorobek to sygnał dla nas, że mamy do czynienia z amatorem. Jeśli dorobek fotografa spodoba się nam, możemy pytać dalej o to, czy fotograf ma asystenta lub współpracuje z innym fotografem? Czy wówczas trzeba za to dodatkowo dopłacić? Warto dowiedzieć się też, jak długo trzeba czekać na gotowy album oraz czy nasze zdjęcia będą dostępne potem w dedykowanym albumie w Internecie? Ważnym pytaniem jest to, czy fotograf posiada zgodę na fotografowie w kościołach? Otóż wolimy uniknąć sytuacji, kiedy ksiądz nie zgodzi się, aby fotograf wyciągnął aparat w kościele, ponieważ nie przeszedł odpowiedniego kursu. Możemy też dowiedzieć się ile sprzętu fotograf zabiera ze sobą, ponieważ osoba podróżująca z ciężarówką statywów, świateł i walizek może zakłócić kameralny ślub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *