Treningi na strzelnicy – pasja, która rozwija.

Bezproduktywne godziny przed telewizorem czy media społecznościowe to sposób spędzania wolnego czasu, który nie każdemu odpowiada. Część z nas szuka swojej prawdziwej pasji. Hobby, które będzie w stanie go w jakiś sposób rozwijać i doskonalić. Niewielu osobom przyjdzie do głowy strzelnica. Tymczasem, okazuje się, że strzelectwo to fantastyczna forma rekreacji. Co więcej, posiadamy w Polsce mnóstwo profesjonalnych obiektów, które umożliwiają nam pielęgnowanie tej pasji. Nasze strzelnice, jak chociażby Cracow Shooting Academy są doceniane przez zagranicznych gości. Firing range Krakow to jeden z ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego weekendu w Polsce przez Anglików czy Niemców zainteresowanych bronią palną. W Cracow Shooting Academy spotkamy ludzi, którzy kochają strzelać i znajdują ogromną satysfakcję w przekazywaniu innym swojej pasji. To instruktorzy, którzy, na co dzień zajmują się strzelaniem np. uczestnicząc w zawodach.

Jak wpływają na nas treningi na strzelnicy?
Częste wizyty na strzelnicy przynoszą nam mnóstwo korzyści. Powinniśmy docenić przede wszystkim zdrowotne aspekty ćwiczeń z bronią. Strzelanie, wzmacnia nasz kręgosłup, wpływa na poprawę sylwetki, poprawia pracę ramion. Nie bez znaczenia jest również wpływ na nasz wzrok. Jednak, poza korzyściami czysto fizycznymi, istnieją również te związane z naszą psychiką. Treningi mocno relaksują, pozwalają się wyciszyć i skoncentrować, na czym innym, niż nasze codzienne stresy. Trenując strzelanie stajemy się spokojniejsi. Jesteśmy w stanie lepiej kontrolować swoje emocje. Zyskujemy również większą pewność siebie.
Strzelectwo wymaga od nas pewnej dyscypliny. Tylko regularne treningi mogą prowadzić do sukcesu. Tutaj nie wystarczy poznanie pewnych zasad i zdobycie określonych umiejętności. Przyjmowanie prawidłowej postawy strzeleckiej, odpowiednie celowanie – to czynności, które wymagają nieustannych ćwiczeń i powtarzalności. Nie jedna osoba trenująca na strzelnicy już długi czas pytana jest „Jeszcze Ci się nie znudziło?”. Nie, strzelanie nie może się znudzić. Bo każdy strzał jest inny. Każdy wymaga pewnego wysiłku i podjęcia na nowo pracy ze sobą.

Źródło: https://www.shootingcracow.com/en/shooting_range

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *