O napoju bez którego nie ma udanego wesela.

Ręka do góry, kto pomyślał o wódce? Tymczasem nie chodzi nam o żaden napój z procentami. Gdy gości dopada zmęczenie, senność lub, gdy przesadzą z dużą ilością słodyczy, na nogi postawi ich kawa. To bez niej trudno wyobrazić sobie przyjęcie weselne. Kawa znajduje się w ofercie cateringowej większości lokali weselnych. Jednak istotna jest jej jakość oraz sposób podania. Istnieją trzy podstawowe rozwiązania w tym zakresie.

Kawa na zamówienie
Pierwsza opcja jest uciążliwa zarówno dla niektórych gości, jak i dla obsługi. Kawę trzeba zamawiać u kelnera za każdym razem, gdy przyjdzie nam na nią ochota. Oczywiście, niektórzy goście mogą być zadowoleni, że kawa trafia bezpośrednio do ich stolika i nie trzeba się po nią nigdzie fatygować. Jednak zanim zamówimy kawę, musimy znaleźć kelnera, co nie zawsze jest takie proste. Pewien problem mogą mieć także osoby nieśmiałe, które po prostu wstydzą się poprosić o kolejną kawę.

Stolik kawowy
To rozwiązanie znane głównie ze szkoleń i konferencji. W sali konferencyjnej istnieje zazwyczaj wydzielone miejsce, w którym znajduje się ekspres do kawy, filiżanki oraz wszelkie potrzebne dodatki. Taką strefę można wydzielić również na sali weselnej. Każdy z gości może samodzielnie poczęstować się kawą. Ekspres pozostaje do ich dyspozycji przez cały czas trwania przyjęcia. Niestety, takie rozwiązanie wymaga od gości pewnego zachodu, a niektórzy są przyzwyczajeni do obsługi w trakcie przyjęcia.

Profesjonalny barista
To coraz bardziej popularna opcja. Doświadczony barista nie tylko perfekcyjnie przygotuje kawę, ale również opowie o niej ciekawie gościom, a nawet przygotuje specjalny pokaz Latte Art. Tego rodzaju usługi świadczy firma Coffee Break, a z jej szczegółową oferta można zapoznać się na stronie http://coffeebreak.pl/barista-na-wesele. Wadą takiego rozwiązania jest z pewnością wysoka cena, ale w zamian otrzymujemy kompleksową obsługę i nie musimy się niczym martwić. W razie awarii ekspresu to firma zajmie się szybkim dostarczeniem urządzenia zastępczego. Na szczęście, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, gdyż Coffee Break dysponuje bardzo solidnymi i zaprawionymi w kawowych bojach ekspresami.

Źródło: http://coffeebreak.pl/barista-na-wesele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *