Na co zwrócić uwagę, wybierając kuchenną baterię?

Samodzielny wybór baterii kuchennych nie zalicza się do łatwych, zwłaszcza jeśli ktoś nie posiada fachowej wiedzy. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, proponuje się przecież przynajmniej kilkadziesiąt różnych modeli. Czym więc się kierować? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na ilość przestrzeni w kuchni, rodzaj montażu czy preferowaną kolorystykę. Ważny będzie także rozmiar baterii (https://muratordom.pl/wnetrza/kuchnia/wyposazenie-kuchni-porady-jak-dopasowac-baterie-do-zlewozmywaka-aa-Hipv-wcyK-7Q6H.html).

Klienci wahają się często pomiędzy bateriami jednouchwytowymi oraz dwuuchwytowymi. Baterie jednouchwytowe pozwalają za pomocą jednej dźwigni ustawiać interesującą użytkownika temperaturę wody oraz szerokość jej strumienia. Woda regulowana będzie bowiem przy wykorzystaniu specjalnej głowicy, wykonanej z plastiku lub ceramiki. Głowica ta znajduje się wewnątrz baterii. Tradycyjne i znane wszystkim baterie dwuuchwytowe, wyposażone są w dwa kurki, pozwalające na mieszanie się wody ciepłej z zimną oraz regulację temperatury. Za pomocą kurków ustawiać będziemy także poziom strumienia wody. Ze względów praktycznych, wygodniejszą wydaje się bateria jednouchwytowa, ponieważ można obsługiwać ją tylko jedną dłonią.

Przy wyborze baterii kuchennej istotna będzie także rodzaj wylewki. To właśnie tutaj myte będą bowiem naczynia oraz żywność, więc liczy się zarówno przestrzeń oraz rozleglejszy zasięg – w przypadku baterii łazienkowych, nie jest to tak istotne. Wylewki mogą być więc ruchome, nieruchmowe, dwu- lub jednouchwytowe, wysokie czy sprężynowe.

O fachową poradę w kwestii baterii kuchennych, zapytać można także w sklepie internetowym http://www.pekado.pl, zajmującym się dystrybucją najwyższej jakości produktów, renomowanych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *