W jaki sposób należy używać piankę do włosów?

Pianka fryzjerska to jeden z najczęściej używanych preparatów fryzjerskich, które wykorzystuje się do układania włosów. W związku z tym, że pianki nie obciążają włosów, wiele osób decyduje się na wykorzystywanie tego kosmetyku do codziennej pielęgnacji. Wiele osób, używających pianki nie wie jednak do końca, w jaki sposób powinno się ją stosować. Przede wszystkim, pamiętać należy iż nie wystarczy jedynie wmasować takiej pianki we włosy. W poniższym artykule postaramy się przedstawić, jaki porady w codziennej pielęgnacji włosów przy użyciu pianki, dają styliści fryzur i doświadczeni fryzjerzy www.pracowniafryzjerska.com.pl.

Aby Twoje włosy wyglądały pięknie po piance, warto pamiętać, że na rynku jest do wyboru bardzo wiele produktów. Owszem, pianka pomaga utrwalać pięknie ułożone przez nas uczesanie, jednakże powinna być ona indywidualnie dopasowana do włosów. Jeśli tak się stanie, pianka nałożona na włosy nie tylko pomoże w kwestii ułożenia wymarzonej fryzury, ale stworzy także warstwę ochronną na naszych włosach. Jeśli naprawdę więc chcemy, by włosy wyglądały po piance jak najpiękniej, powinniśmy sięgnąć po odpowiednie produkty kosmetyczne.

Zainteresowane panie mają więc do wyboru:
– pianki dodające objętość, jak np. Reblon ProYou Volume,
– pianki do włosów kręconych np. Wella Wellaflex Loki i fale (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,58311,wella-wellaflex-curls-waves-mousse.html),
– pianki unoszące u nasady włosów, np. Wella Eimi Root Shoot,
– pianki do włosów cienkich, np. Alterna Bamboo Volume Weightless Whipped Mousse,
– pianki nadające włosom blasku, np. TRESemmé, Volume & Lift Extra Body Mousse,
– pianki utrwalające, np. Lisap High Tech Mousse Volumizzante.

Pozostaje także pamiętać, że inaczej będzie się wyglądać pielęgnacja włosów kręconych, a inaczej prostych. Chcąc podkreślić piękno loków, należy wycisnąć piankę na dłonie, nałożyć ją na pojedyncze pasma włosów, a następnie powinno się rozczesać je grzebieniem. Powinno się także wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem, równocześnie subtelnie układając i podnosząc je u nasady włosów. W przypadku włosów prostych, powinno się suszyć je przy użyciu grubszej szczotki. Można także wykorzystać prostownicę, by włosy wydawały się pięknie się układały i wyglądały na gładkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *