Mam logo i co teraz?

Stworzenie profesjonalnego logo, które zapisze się w świadomości klientów i będzie budowało pozytywny wizerunek marki jest kamieniem milowym na drodze do sukcesu każdej firmy. Dlatego warto skorzystać z usług jednej z agencji reklamowych lub studiów graficznych, które posiadają doświadczenie w projektowaniu logotypów. Przykładem jest studio Nie Lada Co. Gdy zobaczysz swoje eleganckie, kolorowe, dobrze zaprojektowane logo, prawdopodobnie poczujesz dumę i satysfakcję. Jednak mogą pojawić się wątpliwości. „Mam nowe logo… Niesamowite, ale co dokładnie mam z nim zrobić?”

Upewnij się, że otrzymujesz wszystkie potrzebne pliki od projektanta
Po otrzymaniu zaprojektowanego logo należy poprosić projektanta o wiele wersji i formatów projektu. Będziesz potrzebować różnych typów plików do różnych działań marketingowych. Na przykład potrzebny będzie inny plik, który można przekazać drukarni, produkującej materiały firmowe, a inny w przypadku programisty, który chce umieścić logo w nagłówku witryny.

Po zatwierdzeniu projektu logo poproś projektanta o:
– plik wektorowy (zwykle plik Adobe Illustrator lub EPS) zarówno w kolorach do druku, jak i w kolorach do wyświetlania na nośnikach elektronicznych,
– wersję do podglądu w Internecie (JPG lub PNG),
– plik edytowalny.

Uzyskanie wszystkich plików i formatów, których potrzebujesz już na wstępie, pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i kłopotów podczas konkretnych działań marketingowych. Zawsze będziesz mieć pewność, że masz dokładnie to, czego potrzebujesz, kiedy zdecydujesz się użyć swojego logo.

Źródło: https://mamstartup.pl/projektowanie/12837/jak-powstaje-logo-najwazniejsze-etapy-projektowania-znaku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *