Eksperymentuj z fryzurami!

Wiele kobiet boi się radykalnych zmian fryzur. Chodzi zarówno o zupełnie nowe cięcia, jak i odważną koloryzację. Panie obawiają się, że wygląd po zmianie fryzury będzie daleko odbiegał od ich wyobrażeń i oczekiwań lub stracą swój styl. Lęk jest w większości przypadków nieuzasadniony. Jeżeli oddajemy swoje włosy w ręce profesjonalisty, a Pracownia Fryzjerska, z usług której korzystamy jest sprawdzona, istnieje ogromna szansa, że nasza nowa fryzura będzie strzałem w dziesiątkę. Istnieje wiele różnych powodów, aby wypróbować nowe fryzury.

Zmiany nie są trwałe
Włosy, choćby obcięte najkrócej, jak to możliwe po pewnym czasie odrastają. Możemy dziś ogolić głowę, a włosy natychmiast zaczną się odrastać. Oczywiście, zajmie to trochę czasu, zanim włosy powrócą do swojej pierwotnej długości. Ale wszelkie zmiany dokonywane na naszych głowach nie są trwałe.

Musimy mieć świadomość, że nasze włosy same ciągle się zmieniają. Nawet, jeśli nic nie robimy. Włosy stale rosną. Rozjaśnia je słońce. Kolor może się też zmieniać w zależności od światła i włosy nigdy nie wyglądają tak samo o każdej porze.

Istnieje pewne ryzyko, że nie polubimy nowej fryzury. Jednak wiele osób potrzebuje po prostu czasu, aby przyzwyczaić się do swojego nowego wyglądu. Po kilku dniach może okazać się, że nowy styl może nam się bardzo spodobać. Dzieje się tak często, gdy otoczenie nas komplementuje i jako pierwsze dostrzega pozytywne strony zmian. My sami jesteśmy zazwyczaj po prostu nieobiektywni. Nie potrafimy spojrzeć na fryzurę z pewnego dystansu. To przychodzi z czasem.

Potrzebujemy zmian
Są chwile w naszym życiu, kiedy po prostu potrzebujemy zmiany. Niektóre kobiety robią sobie tatuaż, inne zapisują się na studia, kolejne zrywają z dotychczasowym partnerem. Duża część z nas idzie w takich momentach do fryzjera. Nowa fryzura pozwala poczuć się pewniej i zyskać poczucie kontroli nad swoim życiem.

Poszukujemy swojej idealnej fryzury
Próbowanie różnych fryzur i kolorów jest jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, co lubimy i jakie fryzury najbardziej nam odpowiadają. Widzimy, aktorki, które mają piękny kolor włosów i dowiadujemy się, że wcale nie jest to ich naturalny kolor. Zdajemy sobie, więc sprawę z tego, że każda z nas może spróbować zupełnie innej koloryzacji. Dzięki temu możemy znaleźć kolor, który będzie wyglądał nawet lepiej, niż nasz naturalny.

Źródło: http://polki.pl/moda-i-uroda/fryzury,pora-na-zmiane-fryzury,10016405,artykul.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *