Dlaczego profesjonalne zdjęcia są takie ważne?

Jeśli decydujesz się na otwarcie sklepu internetowego czy na stworzenie oferty dla potencjalnych klientów będziesz musiał pokazać ludziom produkt, który sprzedajesz. W jaki sposób to zrobić? Można wykonać zdjęcia samodzielnie, ale czy na pewno wtedy będą wyglądały profesjonalnie? No właśnie… Musimy przyznać, że zależy Ci na pewno na tym, by twoje zdjęcia wyglądały profesjonalnie, tylko wtedy będą wyglądały profesjonalnie, jeśli zostaną zlecone profesjonalnemu fotografowi.

Którego fotografa wybrać?

Jeśli już się zdecydujesz już, że potrzebujesz fotografa zabierasz się za jego szukanie. Przeglądasz strony internetowe, zaglądasz do portfolio, porównujesz cenniki. Jeśli decydujemy się na wybór fotografa masz do wyboru dwie opcje: fotograf z bogatym doświadczeniem, który może się pochwalić rozbudowanym portfolio i profesjonalnymi zdjęciami, albo fotografa, który dopiero buduje swoją bazę zdjęć, widzisz, że są one średniej jakości, lecz kusi cię niska cena i krótki czas oczekiwania na zdjęcia. Najważniejsze, by strona była poświęcona zdjęciom takim jakie cię interesują. Jeśli dany fotograf zajmuje się głównie wykonywaniem zdjęć ślubnych a fotografia produktowa znajduje się, gdzieś na samym końcu to z pewnością taki fotograf nie spełni twoich oczekiwań.

Jak powstaje dobre zdjęcie? Ile czasu zajmuje zrobienie dobrego zdjęcia?

Jeśli chodzi o fotografię produktową to zrobienie dobrego zdjęcia wiąże się nie tylko z naciśnięciem guzika. Produkt nie wystarczy tylko sfotografować a na wykonanie dobrego zdjęcia składa się szereg czynności. Każdy produkt trzeba właściwie przygotować a cała sesja trwa wiele godzin. Każde zdjęcie wymaga właściwego ustawienia, oświetlenia i retuszu. Dobry fotograf jest świadomy ile czasu i poświęcenia trzeba włożyć w to, by uzyskać właściwy efekt. Dlatego też niska cena nie wchodzi w grę, warto zdecydować się na profesjonalne studio fotograficzne, możemy je znaleźć np. tutaj: http://pixagency.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *