Wygodne krzesło- dlaczego to takie ważne?

Jeśli pracujemy w pozycji siedzącej długie godziny to musimy pamiętać o tym by dostosować do naszych potrzeb stół, komputer postawić w odpowiedniej odległości i najważniejsze- wyposażyć się w odpowiednie krzesło. Z badań wynika, że tylko co setne stanowisko w Polce jest odpowiednio wyposażone, tak by chronić zdrowie pracowników. Wielogodzinne siedzenie przy komputerze przyczynia się do różnych kłopotów zdrowotnych, m.in. mogą pojawić się wady postawy.

Jak prawidłowo siedzieć?

Bardzo ważne jest w jakiej pozycji siedzimy. Jeśli krzesło nie jest dobrze wyprofilowane do naszych potrzeb to będziemy ciągle zmieniać pozycję, przekładać nogi itp. Na pewno pojawi się u nas ból pleców, karku czy szyi. Pracując na niewygodnym krześle jesteśmy o wiele miej wydajni. Dlatego też lekarze polecają krzesła, które są wyposażone w regulację wysokości i kąta nachylenia oparcia. Trzeba pamiętać o tym, by siedząc stopy oprzeć płasko na podłodze, natomiast kolana powinny być ugięte pod kątem prostym. Oparcie powinno być dopasowane do naszych pleców, plecy powinny cały czas opierać się o oparcie. Jeśli nie opieramy pleców na oparciu, pojawia się ból.

Warto zainwestować w dobre krzesło biurowe

Na pewno nie powinniśmy oszczędzać na krześle biurowym, ponieważ dobrze dobrane krzesło pozwoli nam uniknąć różnych problemów. Nie będziemy na przykład odczuwać bólu pleców, karku czy szyi. Nasze poczucie z pewnością wzrośnie a my sami staniemy się lepszymi pracownikami. Czym powinno się wyróżniać profesjonalne krzesło? Ile powinno kosztować? Więcej o tym przeczytamy tutaj: e-krzeslo.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *