Ergonomiczny, czyli jaki? Wybieramy fotel biurowy

Fotel do pracy to jeden z tych mebli, który należy wybierać ze szczególną starannością. Nie wygląd ma tu bowiem największe znaczenie, a zasady ergonomii, które zapewnią zdrową, komfortową i wygodną pracę. Czym się kierować wybierając fotel biurowy?

Wiele osób podczas codziennej pracy nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest prawidłowa postawa ciała. Gdy siedzimy, na nasz kręgosłup działają o wiele większe siły niż na przykład w pozycji stojącej czy leżącej. Jeśli pozycja ciała podczas wielogodzinnego siedzenia jest nieprawidłowa, bardzo szybko skutkuje to bólami pleców, a w dłuższej perspektywie – zaawansowanymi problemami z kręgosłupem. Dobry fotel biurowy pozwala zmniejszyć ryzyko tego typu kłopotów w bliższej i dalszej przyszłości.

Fotel biurowy powinien być przede wszystkim ergonomiczny, czyli wygodny, komfortowy i dopasowany do potrzeb użytkownika. Osoby, które wiele godzin spędzają przy pracy na komputerze powinny zwrócić uwagę na takie elementy, jak siedzisko, zagłówek, oparcie, podłokietniki. Siedzisko musi mieć regulowaną wysokość, by można ją było dopasować do wzrostu użytkownika. W pozycji siedzącej najlepszą postawą jest bowiem ta, w której nogi siedzącego są zgięte pod kątem prostym. Równie istotne jest stabilne oparcie – odciąża kręgosłup i zapewnia prawidłowe podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. Dobrze by było, by oparcie było wyposażone w również wyprofilowany zagłówek, który odciąży odcinek szyjny.

Wybierając fotel do pracy biurowej należy kierować się przede wszystkim jego wygodą i solidnym wykonaniem. Dobrze jest go również wypróbować – zamiast kupować w ciemno, lepiej jest usiąść i sprawdzić, jak fotel sprawdza się w praktyce. Więcej ciekawych informacji dotyczących wyboru fotela do komputera znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *