Buty piłkarskie

Najlepiej sprawdzającymi się butami na nawierzchnię zmrożoną i sztuczną są turfy. Odpowiednio dobrane buty piłkarskie to podstawa dobrej i bezpiecznej gry. Obuwie musi być przystosowane do osoby uprawiającej sport, ale także do nawierzchni. Na orlikach, gdzie przeważa sztuczna murawa egzamin zdają śniegówki.

Idealne buty na orliki

Duża grupa amatorów sportu, zarówno dzieci, jak i dorosłych korzysta z orlików. Każde z tych boisk jest wyposażone w sztuczną nawierzchnię, dlatego musimy do niej dobrać odpowiednie obuwie.
Buty z powierzchnią turf sprawdzą się na kilku typach nawierzchni buty turfy na orlik, warte są swojej ceny. Ich specyfika prowadzi do tego, że dobrze się w nich biega po powierzchni sztucznej, zmrożonej oraz w porze letniej, gdy murawy piłkarskie są twarde i suche. W ostateczności takie buty możemy założyć, gdy wybieramy się na halę. Ich przyczepność będzie nieco mniejsza, niż tradycyjnych halówek, jednak można w nich grać w piłkę.

Zalety turfów

Obuwie z podeszwą zewnętrzną turf cechują się specjalnym sposobem umieszczania i wykonani wypustek podeszwy zewnętrznej. Jest ich dosyć sporo, co sprawia, że masa ciała rozkłada się na wielu punktach podparcia. To rozwiązanie prowadzi do obniżenia obciążenia stopy, dając poczucie komfortu, nawet jeśli zawodnik biega po bardzo twardym podłożu. Dają też wysoki poziom przyczepności. Stosując na sztucznej murawie obuwie innego rodzaju doprowadzimy do dyskomfortu, odcisków, a w najgorszym przypadku do kontuzji.
Korzystając z boisk sportowych typu orlik, musimy przystosować do nich obuwie (ewentualnie można skorzystać z tradycyjnych lanek). W żadnym wypadku nie należy zakładać zwykłych halówek, bo możemy zrobić sobie w nich krzywdę. Gdy uprawiamy sport pamiętajmy o własnym zdrowiu. Płaska podeszwa nie sprawdzi się na sztucznej murawie, wpłynie negatywnie na jakość gry i poziom bezpieczeństwa.
Ceny takich butów nie różnią się od ceny zwykłych butów sportowych. Kupimy je już za 150-200 złotych. To niewielka cena, żeby zapewnić sobie wygodę i uniknięcie kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *