Rodzeństwo w jednym pokoju

Każde dziecko, które może się cieszyć własnym pokojem może mówić o wielkim szczęściu. Bardzo często jednak jest tak, że rodzeństwo musi mieszkać razem. Jeżeli stworzenie pokoju dla jednego dziecka może okazać się problematyczne, jak zorganizować dobrą przestrzeń dla dwojga?

Dwa łóżka, dwa biurka?

Nie da się ukryć, że pokój dla dwóch osób musi mieć już pewną powierzchnię. Nawet jeżeli są to dzieci. Choć łóżka piętrowe znów wracają do łask, to jednak zwykłe łóżka są bezpieczniejsze i bardziej praktyczne.

Trzeba więc pogodzić się z faktem, ze każde dziecko będzie musiało posiadać własne łóz ko, zwłaszcza, gdy wyrośnie się już z kołyski dla dzieci.
Przestrzeń dla maluchów w wieku przedszkolnym nie powinna być trudna do zagospodarowania, gdyż rodzeństwu z pewnością wystarczy jedna szafa na ubrania oraz biurko.

Problem pojawia się w momencie, gdy oboje idą do szkoły i nagle trzeba im zorganizować miejsce do nauki. Czy konieczne są dwa biurka, czy też można podzielić czas nauki na określoną godzinę dla jednego dziecka?
Jest to pytanie, które może sprzyjać dyskusji, jednak zdecydowanie drugie biurko będzie dobrym pomysłem, jeżeli tylko w pokoju jest odpowiednia ilość miejsca.

Podziel pokój na dwie części.

Dla większej równowago, pokój podzielić można na dwie równe części, każda przeznaczona dla jednego dziecka. Wybranie odpowiednich mebli na lululaj.eu – meble dla dzieci powinno być zorganizowane tak, aby każdy maluch mógł cieszyć się podobnym wyposażeniem na swojej części pokoju.

Zorganizowanie kąta dla rodzeństwa nie jest łatwe, ale można je wykonać, jeżeli tylko odpowiednio się wszystko przemyśli. Wiadomo, że wspólne mieszkanie może sprzyjać kłótniom i niezadowoleniom, dlatego ważne jest, aby każde dziecko miało swoją prywatną przestrzeń nawet we wspólnym pokoju.

Meble dziecięce dostępne są także w ciekawych zestawach, dobór odpowiednich elementów nie powinien więc być trudny. Warto również pytać o zdanie dzieci, które w pewnym wieku mogą już mieć jakąś tam opinię. Przy dobrej współpracy wszystkich domowników, na pewno uda się stworzyć dobry pokój dla braci lub sióstr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *