Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Szukając odpowiedniej firmy, która zajmuje się przeprowadzkami warto zdać się na opinie swojej rodziny i znajomych. Może wśród nich znalazł się ktoś, kto korzystał z tego typu usługi? Warto to sprawdzić. Można też za pomocą Internetu poszukać odpowiedniej dla nas firmy, wpisując w wyszukiwarkę google frazę transport i przeprowadzki, wyświetli nam się sporo propozycji, warto poczytać opinie internautów na temat różnych form, możemy również wysyłać zapytania mailowo lub po prostu zadzwonić i o wszystko się wypytać.

Czy przewoźnik ma ubezpieczenie?

Jeśli już wybierzemy daną firmę musimy sprawdzić czy posiada ona licencję na prowadzenie swojej działalności. Przewoźnik musi posiadać specjalne ubezpieczenie OC w transporcie, które zabezpiecza przewożony bagaż przed ewentualną utratą lub uszkodzeniem przez przewoźnika. Jeśli przeprowadzamy się za granicę to firma musi posiadać dodatkowo ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym.

Co dokładnie oferuje firma i za jakie pieniądze?

Rozglądając się za firmą przeprowadzkową musimy uwzględnić o jakie usługi dokładnie nam chodzi. Czy chcemy tylko wynająć kierowcę z samochodem, czy też dodatkowo uzyskać pomoc przy załadunku i rozładunku bagażu. Musimy wszystko dokładnie ustalić z firmą by nie było niedomówień. Ustalić jak duży samochód będzie potrzebny do przewiezienia rzeczy oraz ile osób musi pomagać przy bagażu. Możemy również zlecić takiej firmie demontaż a później montaż mebli. Wybierając firmę należy również zwrócić uwagę na cenę. Z reguły firmy stosują stawkę godzinową, która wynosi 85 zł/h, natomiast przy stawce kilometrowej jest to około 1,5zł/h. Trzeba również zaznaczyć, że często klienci płacą również za trasę powrotną samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *