Kiedy jechać na Zanzibar?

Planujesz w końcu odpocząć? Jeśli tak, to na pewno nie możesz doczekać się urlopu, żeby wyjechać na mazury, nad morze czy w góry. Jednak nie każdemu się taki wyjazd udaje. Najczęściej w tym przypadku przeszkodą jest urlop. Jeśli okaże się , że nie ma możliwości go dostać w terminie jaki planujemy, to wszystkie plany się zawalają. Zawsze największą przeszkodą jest czas, kiedy urlop trafia się w listopadzie czy w marcu, ponieważ jest to najgorszy okres w ciągu roku jeśli chodzi o pogodę. Jest zimno i ponuro, nie ma ani ciepła ani śniegu.

Co więc zrobić kiedy taki urlop się nam trafia? Przede wszystkim się nie załamywać, tylko poszukiwać lotów na Zanzibar. Jest to doskonała okazja na taki właśnie wyjazd. Wydaje Ci się zapewne to dziwne, ponieważ nazwa ci nic nie mówi. Brzmi ona raczej jak klątwa niż doskonałe wakacje. Nie ma się jednak czym obawiać, ponieważ Zanzibar to autonomiczny obszar , który składa się z dwóch wysp znajdujących się na wschodnim wybrzeżu Afryki. Jest to istny raj na ziemi. Z każdej strony okalane prze turkusowe wody, z bujną roślinnością, zachwycającą rafą koralową oraz idealnym miejscem dla wielbicieli nurkowania.

Pogoda na Zanzibarze

Jeśli zastanawiasz się, kiedy odwiedzić ten raj, to przede wszystkim musisz wiedzieć , że w tych rejonach nie istnieje coś takiego jak zima. Odróżniamy bowiem dwie pory w roku: suchą i deszczową. Jest to idealne miejsce na wypoczynek w każdej części roku. Musisz jednak wiedzieć , że pora deszczowa , to okres od marca do czerwca. Jest to okres dość nieregularny. Oznacza to, że zawsze występuje ona w tych miesiącach, ale tak ja to widzi Europejczyk – nie jest tak, że każdego popołudnia pada deszcz. Deszcze mogą być zarówno intensywne jak i występujące nieregularnie. Tak więc okres turystyczny trwa od marca do czerwca. Planując zanzibar wczasy wcale nie musisz lecieć tam w takim akurat terminie. Jeśli lubisz deszcz i on nie przeszkadza to śmiało możesz tam się wybrać nawet w zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *