Popularność pralek przemysłowych

W ówczesnych czasach coraz częściej mamy styczność z coraz to nowszymi pralkami przemysłowymi. W szczególności ukazuje się, że zdecydowana ilość zainteresowanych osób w tym temacie jest świadoma czym tak naprawdę są pralki przemysłowe. Wskazuje się, daleko idący postęp techniczny w ostatnich dziesięcioleciach jest bardzo duży. Mam tu na myśli zarówno ogromną ilość, jak i skalę zmian. Bez wątpienia w niedalekich czasach to pralki automatyczne były prawdziwym luksusem. Jednak dzisiaj to się już zmieniło. To właśnie ich funkcje coraz bardziej zostają przybliżone do interesujących nas pralek przemysłowych.

Pralki przemysłowe najczęściej wykorzystywane są w pralniach do użytku publicznego. Postępy w budowie, jak i wykorzystaniu technologii z roku na rok są coraz większe. Są to nowoczesne pralki z najwyższą jakością prania, przy małym zużyciu energii. Najczęściej spotykane to pralki bębnowe. Większość znaczących procesów prania zachodzi w bębnie. Jest to centralne miejsce urządzenia i zbudowane jest z nierdzewnej, perforowanej blachy. W bębnie umieszczone są przegrody oraz komory, które ulepszają proces prania. Pomagają w przemieszczaniu się wsadu, co umożliwia środkowi piorącemu dotarciu do wszystkich miejsc prania. Tego rodzaju pralki różnią się od siebie wielkością bębna oraz przeznaczeniem pralki. Nowoczesne pralki przemysłowe dają możliwość obracania bębna w obu kierunkach, dodatkowo z różnymi prędkościami. Możliwa jest również zmiana częstotliwości obrotów podczas pracy pralki. Na ścianach maszyny znajduje się termometr, wodowskaz, hamulec mechaniczny, zawory ciepłej i zimnej wody oraz wyłączniki elektryczne. W centralnym miejscu znajduje się programator.

Nowoczesne pralki dysponują bardzo szeroką bazą programów. Pozwala to dostosować pranie do wymagań klienta oraz do rodzaju tkanin. W większości można prać szeroki asortyment tkanin. Mamy również możliwość dozowania wody, środka piorącego i temperatury (co pozwala właściwie dobrać te parametry do rodzaju tkaniny oraz stopnia zabrudzenia), dzięki programatorowi, który jest sprężony z regulatorem hydrostatycznym i termostatycznym. Parametry można zmieniać również w trakcie procesu prania. Inną, nowoczesną funkcją w pralkach przemysłowych jest wymuszenie podsuszania wsadu za pomocą gorącego nawiewu powietrza. Możliwa jest również, przez nowoczesne mechanizmy, rejestracja przebiegu procesu prania na bieżąco. Dzięki temu możemy sterować pralką, wymuszać działania podczas włączonego urządzenia. Większość nowoczesnych pralek ma wbudowaną barierę higieny, czyli możliwość bezpiecznej dezynfekcji. Co dla większości klientów jest bardzo ważne. Wszystkie nowoczesne modele są oszczędne, łatwe w obsłudze, wszechstronne i spełniają wysokie normy ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *