Organizacja ślubu krok po kroku

Dla każdego człowieka ślub i wesele to bardzo ważne, życiowe doświadczenie. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu, który pozostaje w naszej pamięci niemal do końca naszych dni. Wszyscy chcą, aby wspominać te magiczne ślubne chwile, jako niezwykłe, niepowtarzalne i wyjątkowe. A wiadomo, że im bliżej jest termin ślubu tym napięcie bardziej rośnie, a emocje dają o sobie znać.
Poza emocjami trzeba sobie także poradzić w pojawiającymi się w najmniej odpowiedniej chwili „doradcami”, którzy wiedzą lepiej co oznacza organizacja ślubu oraz wesela. Dalszy rozwój niezaplanowanych i nieprzewidzianych zdarzeń zaczyna przyczyniać się do nieporozumień oraz konfliktów. W przypadku, gdy nie mamy zaplanowanego wesela, powoduje, ze narzeczeni coraz bardziej zaczynają zdawać sobie sprawę z wyzwania jakim jest organizacja ślubu i wesela.
Jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych kłótni oraz niemiłych niespodzianek to nie można pozwolić sobie na podejście w stylu „jakoś to będzie”. Musimy wiedzieć o tym, że dobry plan umożliwi nam zorganizowanie wesela i ślubu w najdrobniejszym szczególe. Co lepsze, im wcześniej zaczniesz planować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zaskoczenie gości oraz bezcenne wspomnienia.
Powinniście zadbać o to, aby Wasi rodzice mogli się wcześniej spotkać oraz wzajemnie poznać. Zdecydowanie lepszy ku temu klimat będzie w waszym rodzinnym domu Waszym, Panny Młodej lub Pana Młodego. Dobrze, jeśli zasugerujecie rodzicom, aby na spotkanie przygotowali oraz przynieśli małe upominki, którym obdarują się nawzajem, typu kwiaty czy wino. W ten sposób łatwiej i szybciej przełamią „pierwsze lody” i lepiej poznają. Tego rodzaju spotkanie jest też świetną okazją do porozmawiania o organizacji wesela. Powinniśmy delikatnie i dyskretnie wybadać oczekiwania i preferencje obu rodzin, co do charakteru uroczystości ślubnej, panujących w danej rodzinie zwyczajów oraz tradycji.
Bardzo ważne jest, aby już na samym początku ustalić, jaki budżet planujecie wydać na organizację wesela i ślubu. Spróbujcie szczerze porozmawiać, jakie są wasze możliwości finansowe, oczekiwania co do charakteru imprezy oraz ilości zaproszonych gości i co najważniejsze – kto za co zapłaci. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych nieporozumień na dalszym etapie. Od razu powinniście ustalić wstępną listę gości, których chcecie zaprosić na wasz ślub oraz wesele. Jest to bowiem punkt wyjścia do wyliczenia przybliżonych kosztów Waszego wesela. Dodatkowo warto się też zastanowić nad tym, czym dokładnie zamierzacie pojechać do ślubu, ponieważ jest to kolejny istotny wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *